Rady do začátku

        Než si králíčka pořídíme, tak je důležité si uvědomit, že králíček není hračka ani plyšáček do postýlky. Je to živý tvor, jako každý jiný, tím pádem potřebuje každodenní péči a lásku.
 
        Než si králíčka pořídíte, je třeba mu připravit bydlení a uzpůsobit prostor, kde bude běhat. Králíček potřebuje běhat nejlépe každý den, což znamená, že je potřeba zadělat všechny otvory, kam by se králíček mohl dostat, škvíry za skříň a podobné. Znepřístupnění kabelů  je základní věcí. Králíčkovi to sice neublíží, ale s překousnutým kabelem třeba od netu nebo s nabíječkou na dva kusy nebudete zrovna nadšení. Králíčci okusují vše - nábytek, papíry, knihy... Takže je ve vašem zájmu vše zvednout mimo dosah. 
 
        Teď ke zmiňované kleci. Ideální je mít klec 100cm a více, ale jak jsem již zmínila, je potřeba králíčka pouštět běhat i mimo klec. Do klece dáme základní vybavení - seník, misku, napáječku, záchůdek a domeček
 
        Do záchůdku přijdou dřevěné peletky, naši králíčci jsou na ně navyklí, stejně jako budou odcházet naučení na záchůdek. Nedoporučuji dávat do záchůdku kočkolit a podobné. Peletky jsou snadno k dostání a jsou cenově přístupné, takže nejlepší bude, když zůstanete u používání jich. Cenově lépe jak ve zverimexu pořídíte v obchodech jako Obi, Baumax apod.
 
        Králíčky momentálně krmíme granulkami Energys Champion, avšak z důvodu prodeje pouze velkého balení (25kg), doporučuji přejití na granulky Versele Laga cuni complete, které se prodávají v menším balení a jsou vysoce kvalitní :) Pokud se stejně rozhodnete pro změnu, tak na nové granulky přivykejte králíčka pomalu a opatrně. Rozhodně nedávejte různé směsi typu obilí, kukuřice apod. 
 
        Králíček musí mít neustále přístup k senu! Seno je jeho základní složka potravy. Granulky jsou pouze doplněk.
Králíčci od nás odchází nenavyklí na zelenou stravu, kterou doporučuji pomalu zkoušet dávat od 12. týdne života, do té doby nedávejte. Králíčci NESMÍ jíst CHLEBA! Obsahuje hodně cukrů a i jiných látek, které králíček nepotřebuje a vedou pouze k výkrmu králíčka a ztrátě jeho vitálnosti.
 
        V 10. týdnu života králíčka je třeba jít na očkování proti králičímu moru a myxomatoze. Vakcinace stojí 155 kč na půl roku a 300 na rok. Nezapomínejte také na pravidelné stříhání drápků a kontrolu zubů.
Králíčka je potřeba také česat. Snažíme se seznamovat králíčky s hřebenem už u nás, ale vy budete muset tento návyk posilovat, jinak vám budou lumpačit. K česání nepoužívejte hřebeny s ocelovými zoubky. Já používám klasický tupírovací hřeben, který je normálně určen pro lidi :). Je potřeba králíčka česat i na méně přístupných místech jako je např. na bříšku! 
 
Potřeby pro králíčky:
Velmi doporučuji prostudovat stránku www.kralici.cz , kde naleznete veškeré informace.  - ukázka bytečku králíčků
- jesličky na seno - mistička na granulky
 - rohový záchůdek - domeček
 
- niplová nebo kuličková napáječka, já používám niplové
 
- různé druhy přepravek, já používám tu první - Atlas ferplast 10
 
- hřebínek na česání a kleštičky na drápky
 
- kvalitní granulky Energys Champion Králík
 
- peletky do záchůdku a voňavoučké seno
 
- nakonec nám zbývá vybrat si toho pravého kamaráda! :))